ПРО "РОМАН"

Поки у дружини Каті на стороні стався бурхливий роман – письменник Роман дописує свій наступний роман.

Роман Скóйбіда — автор досить успішної книжки, але зараз він проходить через фінансову, творчу та сімейну кризи. Та і більшість знайомих все ще  вважають його твори звичайними “бульварними романами”. Він намагається балансувати між пошуками засобів для підтримки своєї молодої сім’ї та написанням нового роману.  Але чим більше він занурюється в побутові  справи — тим далі від нього “втікає” муза.  Однак його молода дружина Катя вважає, що його зусилль замало. Уявлення жінки  про справжню любов і щастя, які для неї не можуть існувати без фінансової складової, зближують її з молодим забудовником Антоном. Коханці навіть не намагаються приховати свій роман від Романа — їхня пристрасть  поступово проникає в простір, де живуть Роман і Катя. Вони навіть витісняють його зі своєї спальні. І коли слабка покірна поведінка Романа потрапляє в найнижчу точку — Антон і Катя намагаються реалізувати свою секретну змову: позбутися Романа, використовуючи лазівки в корумпованому законі, і заволодіти квартирою та іншими активами. Але Роман не такий простий, як їм це здавалось — у нього є таємниця, яка руйнує їхні злі плани…

Історія має кілька захоплюючих поворотів і таємниць. Розважальний, темний, з елементами комедії сюжет має яскравий присмак українського національного колориту. Все відбувається в нинішній час у Києві. Це інтенсивний і захоплюючий психологічний твір, який супроводжується екшн-подіями, що роблять його динамічним і актуальним.

ЩО КАЖУТЬ ПРО ФIЛЬМ ФIЛЬММЕЙКЕРИ:

ВОФКА СОЛОВЕЙ

Режисер / Продюсер / Спiвавтор

НАТИСНIТЬ ЩОБ ПРОЧИТАТИ

Поки у дружини Каті на стороні стався бурхливий роман – письменник Роман дописує свій наступний роман… Ось така курйозна історія відбулась у наших головних героїв. Така собі нібито побутова драма, але настільки насичена динамічними подіями, сирими емоціями, шокуючими сюжетними лініями та несподіваними сценами, елементами трилера, що переплітаються з елементами комедії. Такий собі набір, що триматиме увагу глядача від самого початку до останніх рядків в титрах. Де і акторам є більш ніж достатньо місця проявити свої таланти і отримати творче задоволення. І нарешті здійснилась моя давня мрія зробити дуже якісне динамічне кіно, дія якого відбувається на 80% на одній локації (в квартирі) і де задіяно від 3 до 5 головних акторів і декілька епізодних. Я навіть не здивувався, коли на заклик співпраці над фільмом відгукнулись найкращі люди індустрії: відомі актори, поважні продюсери, дуже креативний оператор, талановиті художники та стилісти, найкращий координатор каскадерів, навіть легендарні музиканти гурту «ДахаБраха».  З такою першокласною командою митців і з таким чудовим матеріалом – цей фільм приречений на грандіозний успіх!

ДОННА СМIТ

Виконавчий Продюсер

НАТИСНIТЬ ЩОБ ПРОЧИТАТИ

Мене звати Донна Сміт. Я з кінобізнесу Голлівуда. Щойно я прочитала, на мою думку, чудовий сценарій – «РОМАН». Він вартий того, щоб його зняли. Це короткометражка. Дуже цікавий короткометражний фільм! Напевно, він може стати повним метром після того, як люди побачать його. I я вважаю, що цей фільм треба підтримати. Він дуже захопливий! Хороший режисер, хороший наративний стиль, хороші герої, хороший сценарій. І все, що стосується фільму! Підтримаймо його – він того вартий!

МАРКО ГАЛАНЕВИЧ

Музикант / Гурт “ДАХАБРАХА”

НАТИСНIТЬ ЩОБ ПРОЧИТАТИ

Мені здається, що в українському кінематографі може з’явитись дуже цікаве кіно. Нарешті таке драматично насичене, з карколомним сюжетом, з змістом, з сенсом, яким буде захоплюватись глядач і буде що грати акторам. Ми всі в очікуванні.

МИКОЛА БЕРЕЗА

Актор (роль РОМАНА)

НАТИСНIТЬ ЩОБ ПРОЧИТАТИ

Чому ця історія? Це питання яке я в першу чергу задаю сам собі. Але я насправді маю на нього відповідь, бо завжди, коли я починаю працювати над якимось проектом, я пробую себе поставити в позицію, в перш за все, глядача. Чи мені, як глядачу, потенційний  реалізований проект буде цікавим. Прагматично маю на це відповідь, що оці сценарні конструкції, які задумані і які реалізовані в сценарії – вони забирають, вони зачіпають, вони для мене працюють багато в чому, що мені дуже важливо – неочікувано. Є дуже багато, я це називаю, драматургічних колінець, змін-перемін, які, як на мене – дають дуже хорошу динаміку, які не дають можливості сюжету просісти. І в принципі, такі речі завжди, як мінімум мене особисто, по-акторські, підкуповують тим, що в цьому цікаво брати участь. Я думаю що саме ця історія з робочою назвою «Роман»,  РОМАН  власне, як в багатовимірному значенні: РОМАН, як твір, РОМАН як Роман, як персона, і РОМАН, дійсно як певні стосунки, як певна людська комунікація. Він так само вже в своїй структурі має певну багатовимірність – сюжетну, емоційну чуттєву, ту, яка скажімо розкривається не одразу, не одразу спрацьовує. І тільки проявляється десь під фінал. Багато філософії, та але тем не менше я думаю, що з таким матеріалом по інакшому неможна. Бо здавалось би – ми беремо, досить таку, скажімо, побутову історію і пробуємо розкручувати її в незвичному ключі. Тому мені здається що це має перспективи стати хорошою, цікавою роботою для всієї команди. Тим більше так виглядає що команда дійсно збирається зараз, якщо одним словом – бомбезна!

ДАША ТВОРОНОВИЧ

Актриса (роль КАТI)

НАТИСНIТЬ ЩОБ ПРОЧИТАТИ

Мені героїня не дуже близька, тому мені цікаво. Цікавий сценарій, тому що – класно! Тому що про душу. Тому що стикаються такі дуже різні фактури персонажів. Історія сама хороша. Нічого про неї не скажу, тому що це секрет. Мені здається, буде красиво. Ну, красиво в якомусь сенсі, не тільки візуальному, ось – у всьому, у всьому. Так якось хочеться пролавіровать, щоб і не зайвого не бовкнути, і ще щось переконливе наговорити. Хочу, щоб… Щоб розумна така вийшла робота. Ось розумна теж, не в сенсі, як красива, в сенсі смачна така, цікава … ось. Покричу в кадрі! Обожнюю кричати в кадрі, злиться на когось. В житті – не вмію…

ОЛЕГ ВОЛОЩЕНКО

Актор (роль ЛИСОГО ГРАБIЖНИКА)

НАТИСНIТЬ ЩОБ ПРОЧИТАТИ

Я зараз спіймав себе на думці, що мабуть кайф вищого ґатунку – це зустріч не просто з талановитими людьми, а з людьми, які горять тим, про що живуть, про що думають, про що не сплять і з чим сплять. І от мабуть це найпотужніший, і по першу чергу – не просто найпотужніший, а самий цінний момент в любій творчості . От я думаю, що наше кіно, до я кого я запрошую всіх, щоб ми співпрацювали не тільки в такому тандемі, знаєте: продюсер, режисер, актор і глядач, а щоб ми становилися справді митцями новітньої історії українського кіно. Тому я не просто призиваю, я запрошую всіх стати частиною цієї історії. І по першу чергу частиною історії нашого кіно. Тому що в мене, особисто зараз з нашим кіно трапився роман.

ВОВА ГЛАДКИЙ

Актор (роль ГРАБIЖНИКА ЗI ШРАМОМ)

НАТИСНIТЬ ЩОБ ПРОЧИТАТИ

Я вважаю, що майбутнє нашого українського кіно, це все ж таки за короткими метрами, тому що більш молоді люди, більш прогресивні можуть знімати короткі метри. Тому що менше затрат, менше команда, і можна реалізовувати якісь свої нові ідеї, завдяки тому, що ти можеш зібрати однодумців і зняти кіно. Все таки, що прекрасного в нашому короткому метрі: ну по-перше «Роман» – це якби назва. Я думаю, що в нас буде роман. В нас буде кохання з глядачем – в майбутньому він полюбить наше кіно. Тому що він буде створюватись в любові. Ну і такий дуже відомий факт, що дуже важливо – це сценарій. В нас сценарій – є! І в нас є прекрасні однодумці, прекрасна команда, і це ще плюс відсоток до створення прекрасного кіно. Я думаю, що з нашого короткого метра почнеться розквіт українського кіно.

ОКСАНА ЧЕРЕПАХА

Актриса (роль ОКСАНИ)

НАТИСНIТЬ ЩОБ ПРОЧИТАТИ

Класна роль, я дійсно люблю такі ролі, які є яскравими. І треба трошки вийти за грані свого образу життєвого, де потрібно насититись якимось куражем, такими прикольними емоціями. Які, в принципі я не використовую в житті, але воно цікаво виходити за межі свого образу. Я дуже рада, що цей проект саме українською мовою, тому що українське кіно починається в принципі,  і розвивається. І я думаю, що цей проект, цей фільм – стане одним із фільмів, за які Україна буде гордою.

КИРИЛО ШЛЯМIН

Кiнооператор

НАТИСНIТЬ ЩОБ ПРОЧИТАТИ

Одного ранку мене набрав Вофка, і сказав, що йому кінче треба прямо зараз мені дещо розповісти. І коли ми зустрілись, він настільки емоційно розповідав ідею цього фільму, що я його одразу зняв… у своїй голові! Залишилось  лише зняти тепер на камеру.  Вже пророблено дуже багато роботи – з художниками, стилістами, гримерами, над візуальним рішенням нашого фільму. Нам дуже хочеться, щоб ця історія була прекрасна не тільки з точки зору драматургії, але і з візуального боку. Тому я сподіваюся, що це кіно отримає «безвіз» до кращих фестивалів світу.

ОЛЕКСАНДР ШЕРЕМЕТА

Автор Iдеї / Сценарист

НАТИСНIТЬ ЩОБ ПРОЧИТАТИ

Отже, що це за історія? Чому мені хочеться поділитися нею? Чому хочеться розповісти її? Ну, в першу чергу це наративна історія. Зарані не хтів драматичних писати. Ми знімаємо фільм про людей, про їхню ізнанку, їхні внутрішні переживання. Власне сама історія в жанрі трагікомедія. Я думаю, що абсолютно кожен впізнає себе в наших героях, і в Романі в тому числі. В першу чергу, впізнає оте паскудне відчуття, коли ти мусиш зробити вибір: залишити все як є, залишити оту стабільність, до якої звик, чи все ж таки, наважитись і змінити все? При тому стабільність ця вже піджимає і стає все вельми незручною тобі. Ну власне це буде все будуватися, вся ця історія буде будуватися на таких моментах житейських, як то кажуть, коли ви переглядатимете їх, вам захочеться сміятися, буде смішно… аби плакати не хтілось. 

ОЛЬГА ТАРНОВСЬКА

Спiврежисер / Спiвавтор

НАТИСНIТЬ ЩОБ ПРОЧИТАТИ

Я закохалась в Роман з першого погляду. З першого разу. Закохалась не в хлопця, я закохалась в історію, яку мені подарував мій товариш. Історія мене вразила, тому що вона  не така як усі – і цим вона чіпляє…  чіпляє до глибині душі. Ця історія про дуже таку цікаву ситуацію, яка склалася у людей. Під час роботи над романом, письменник Роман помічає, що у його дружини роман. Такий курйоз, такий парадокс, який склався в сім’ї Романа та Катерини, може бути з кожним із вас. Тому давайте посміємося з цього і уникнемо таких ситуацій в своєму житті.

ВОФКА СОЛОВЕЙ (Частина 2)

Режисер / Продюсер / Спiвавтор

НАТИСНIТЬ ЩОБ ПРОЧИТАТИ

В Голлівуді я отримав величезну підтримку та багато позитивних відгуків на цей сценарій. Зокрема одним із перших відгукнувся виконавчий продюсер Ентоні Дж. Скотті (Anthony J. Scotti) – людина, що в свій час подарувала світові «Рятівників Малібу» і посприяла створенню моїх попередніх фільмів: «Міна» та «Розпаковка». До нього приєдналась ще колишній віце-президент “Universal Pictures” Донна Сміт (Donna Smith). Вона була виконавчим продюсером багатьох голлівудських фільмів –  «Список Шиндлера», «Англійський Пацієнт», «Матриця», «Назад до Майбутнього», «Термінатор», «Зоряні Війни» та багато інших стрічок «А-Класу». І всі питають – чому такий якісний проект, що однозначно має якісні перспективи, ми не хочемо зняти відразу англійською мовою? Чому прагнемо зайняти набагато меншу нішу, знімаючи це українською? Але я вирішив зайняти досить принципову позицію зробити це саме в Україні саме з українськими акторами, з українською командою. Зробити в першу чергу для України, і показати світові це як український продукт.  Я більше 20 років провів в Голлівуді, навчаючись у найкращих митців і зараз моя місія – бути тут та продовжувати розвивати українське кіно на достойному рівні. Тому сподіваємось на не менш достойну підтримку наших глядачів. Особливо зараз, коли ми шукаємо фінансову підтримку. Ми дуже раді будемо побачити вашу продукцію або сервіси в кадрах нашого фільму. Будемо вдячні вашій підтримці на «спільнокоштах». І взагалі – будь-яким способам, хто як може долучитися до проекту. З нетерпінням чекаємо побачити фільм «РОМАН» не тільки на екранах першокласних кінофестивалях України та світу, але і на каналах телебачення, «Netflix», «Amazon» та інших ресурсах. І пишатися тим, що в ньому буде указано «ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ» завдяки вашій підтримці!